O Nás       Profil Firmy       Služby       Kontakt       Fotogalerie      

Program „Panel 2013+“

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) začal od pátku 11.1.2013 přijímat žádosti vlastníků bytových domů o dlouhodobý nízkoúročený úvěr na opravy budov. Pro zájemce je připraveno 210 miliónů korun, přičemž fond při velkém zájmu počítá se získáním až miliardy korun navíc.

Dlouhodobý nízkoúročený úvěr je zaměřen na investice na snížení energetické náročnosti domů, opravy poruch domů, modernizaci bytových jader či opravy společných prostor. Žádosti o tento úvěr mohou podávat družstva, společenství vlastníků, fyzické a právnické osoby, stejně jako města či obce, jež mají ve vlastnictví bytový dům.

Úvěry bude poskytovat přímo SFRB a může krýt až 90 % výdajů. Žádost musí být podána před zahájením stavebních prací a minimálně po dobu pěti let musí dům sloužit k bydlení.
Úroková sazba bude odvozena od výše Evropské referenční sazby, která je od letošního ledna 1,09 procenta, konečný úrok bude vypočten podle bonity žadatele a splnění podmínky de minimis. Úrok bude fixován po celou dobu splácení, kterou je možno nastavit až na 30 let.

Od pondělí 28.1.2013 bude možné na webových stránkách SFRB zjistit aktuální počet přijatých žádostí i celkový objem žádaných úvěrů, aktualizace bude probíhat dvakrát týdně, vždy v pondělí a pátek.

Zdroj: www.sfrb.cz

designed by Panavis & Panadela | contents ©2020 kl-global | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart